Basketbalspektakel in de Stamp

­­Afgelopen zaterdag speelde Heren 01 thuis tegen studentenvereniging Arriba uit Enschede. Arriba, een ervaren team met veel lengte, speelt al jaren in deze competitie. Heren 01 wil graag laten zien dat ze thuis horen in het rayon en is dus elke wedstrijd weer gebrand om te stunten.

Vorige week speelde Peatminers tegen de nummer 2 van de competitie, Risne Stars 02. Peatminers verloor van deze ploeg. Arriba stond vorige week nog op de 1ste plaats van de competitie, maar werd door de winst van Rinse Stars 02 verbannen naar de tweede plaats. Om kampioenschap aspiraties in leven te houden, moest het team wel winnen in Vriezenveen. Peatminers stond op de 5de plek en schoof na het verlies vorige week twee plaatsen terug op de ranglijst. Zo dicht zit het bij elkaar deze competitie, het niveau is hoog en de teams zijn aan elkaar gewaagd.

De eerste minuten van de wedstrijd waren van beide kanten erg slap. Vele mispasses veroorzaakten chaotisch spel. Beide teams konden niet in hun ritme komen. De periode eindigde dan ook in een beschamende stand van 8-9 in het voordeel van de studenten uit Enschede. Reden genoeg voor beide coaches de teams op scherp te zetten. De tweede periode leek dit aan Enschedese kant te lukken. Arriba overspeelde Peatminers en maakte gebruik van de lengte in het team. Peatminers bleef chaotisch spelen en verdedigde bijzonder slecht. De eerste twee perioden waren aan beide kanten niet goed, toch wist Arriba de rust in te gaan met 20 punten voorsprong. Reden genoeg voor coach Jaap Rouw om nogmaals te proberen zijn team in de kleedkamper op scherp te zetten.

De coaching van Jaap Rouw bleek in de derde periode te werken, want er stond een heel ander Peatminers op het veld. Het team was weer scherp, passes kwamen aan en de verdediging werd verder aangeschroefd. Peatminers wist center Gerjon Slettenhaar te bereiken die vervolgens de moeilijke taak had te scoren tegen de boomlange tegenstanders. In de derde periode wist Peatminers de achterstand terug te brengen tot 5 punten en dus moest de vierde en laatste periode de beslissing brengen.

De laatste periode werd de periode van Timothy Mak. De behendige quard wist door mooie inside acties vele punten binnen te slepen voor Peatminers. De spanning nam toe, want Peatminers wist de stand gelijk te trekken. Enkele minuten voor tijd bleef de stand gelijk opgaan. De lange spelers van Arriba sierden de wedstrijd op door een aantal mooie dunks. Peatminers moest in de laatste periode zijn langste en meest scorende speler Gerjon Slettenhaar missen, hij moest met 5 persoonlijke fouten naar de bank. Een cruciaal moment voor Peatminers, dat ook de laatste periode sterk speelde. 10 seconden voor het eindsignaal van de wedstrijd stonden de beide ploegen nog steeds naast elkaar. Wel had Peatminers balbezit en dus nam coach Jaap Rouw een time out om te proberen met een tactische wijziging de schutters vrij te spelen en zo alsnog de winst binnen te halen. Met nog 10 seconden op de klok, lukte het Peatminers vervolgens om schutter Timothy Mak vrij te spelen. Deze kon in de laatste seconde een driepunter schieten, maar mistte op een haartje na en hiermee stond dus nog steeds het gelijk spel op het scorebord.

Een verlenging van de wedstrijd moest uitkomst bieden. In deze klasse wordt net zolang verlengd, totdat er een winnaar uit het duel komt. De verlenging duurt 5 minuten per keer. Coach Jaap Rouw had voor de verlenging een aanvallende tactische wijziging, de four courner aanval. Hierdoor wordt het spel breed gespeeld, wat voor de individuele spelers mogelijkheden biedt naar binnen te driven voor een score. Peatminers mocht als eerste een aanval opzetten in de verlenging en zette dit om in een score. Arriba vervolgens kon het afstand schot niet benutten en door een sterke rebound van Rob Plegt kon Peatminers een voorsprong opbouwen. Dit lukte ook dus had Peatminers al snel een vier punten voorsprong. Reden genoeg voor Arriba meer verdedigende druk te brengen en de studenten probeerden dit door een full court press. Deze verdedigende tactiek bleek niet te brengen wat het team ervan verwacht had, Arriba maakte namelijk veel persoonlijke fouten en dit leverde Peatminers vele vrije worpen op. De fouten werden ook nog eens gemaakt op schutter Timothy Mak die de vrije worpen bijna allemaal wist om te zetten in scores. De tegenaanvallen van Arriba lukten niet, door de sterke verdedigende druk van Peatminers. Rob Plegt wist hierdoor wederom vele rebounds te pakken. Peatminers liep uit en won in de verlenging van de nummer 2 van de competitie met een eindstand van 71-64. Tijdens deze uiterst vermakelijke en spannende w­edstrijd kon Peatminers eindelijk zorgen voor een stunt in deze competitie. Met nog zes wedstrijden te gaan dit seizoen, bewees Peatminers thuis te horen in deze competitie.

De volgende thuiswedstrijden vinden plaats in het weekend van 27 maart. Kijk voor meer info op de website ­www.peatminers.nl.